Inspiration 2. | Another books? YES..Copy authors? NO!

20. února 2012 v 19:16 | Storm |  Inspiration


Takže máme tu další výkecník na téma inspirace
Erin: *pohrdavě odfrkne* To to zas dopadne..
ZMLKNI!
Takže, pokud píšete knihu nebo povídku, počítá se s tím, že máte načteno nějaké ty tituly ať už moderní nebo historické litratury. Díky knihám si nevědomky zlepšujete nejen fantazii, protože knižní popisy si musíte představovat, ale i zásobu slov.

INSPIRUJTE SE BESTSELLEREM, ALE NEKOPÍRUJTE HO!!

Můžete se inspirovat bestsellerem. Například...Mead píše VA..no dobře..upíři. Hm, akademie to už tu bylo plus škola noci od Castové. Tak co kdybych udělala monarchii tvořenou upíry? S pořádnou dávkou dramatu, hierarchie a zaslíbení nějakému upírovi. A samozřejmě nemůže chybět zápletka, kdy se hlavní hrdinka na nebezpečné akci zamiluje do člověka, kterého má vysát ..a pak se ho snaží její klan oddělat. Třeba..:-) Hlavní hrdinka může být jen nevýznamnou postavou monarchie, ale proč by to nemohla být upíří princezna a následnice trůnu? A nejlépe aby hrad jejího společenství ležel někde v Karpatech :-)
A je to originální nápad? JE!
Takhle se můžete nechat inspirovat, ale psát něco navlas stejného jako VA..to nemá cenu. Zaprvé, ohrané téma, zadruhé je jen málo lidí, co se Mead vyrovnají a za třetí určitě by to chtělo vlastní nápady!

PIŠTE PŘEVÁŽNĚ VLASTNÍ ZKUŠENOSTI

Je přeci jen hloupý, psát milostsnou scénu mezi dvěma ať už lidmi, upíry nebo jinými příšerami, pokud se žádnou nemám zkušenosti že? Přiznejme si, že témata důvěrně známá pak působí v povídce nebo v knize autentičtěji.
To samé jsou postavy.
Proč byste si měli vymýšlet nejrůznější charaktery?
Podívejte se ve svém okolí a podle nich to napište!! Vsadím se, že najdete nejden zajímavý exemplář!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama